Načítám Akce

• akce již proběhla.

Nemocnice pro medvídky

12. 10. 2018 od 09:00 - 12:00

Naší mateřské škole se podařilo zajistit program Nemocnice pro medvídky, který vedou studenti Lékařské fakulty Karlovy univerzity.

Projekt, určený dětem z mateřských škol, si klade za cíl odstranit jejich obavy z lékařů, ošetření a nemocnic. Děti si některé procedury mohou samy vyzkoušet (poslech srdce, obvaz rány…) a dozví se, co daným vyšetřením lékař zjistí (tzn. proč jej dítě musí podstoupit). Hrou se dětem toto povolání přiblíží. Ty si tak snáze uvědomí, že cílem lékaře není ubližovat, ale pomáhat.

V den programu si každé dítě do školky přinese svou oblíbenou plyšovou hračku, které doma s rodiči vymyslí nějakou nemoc nebo bolístku, kterou budeme společně léčit. Tím se děti dostávají do role rodiče (a posléze samotného lékaře), ve které mohou beze strachu přihlížet vyšetřením, která jsou plyšákovi prováděna, případně si je samo vyzkouší.

Datum:
12. 10. 2018